Dla wielu osób nowoczesny telewizor to taki, który jest po prostu płaski i ma ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Dla jeszcze innych nowoczesny model telewizora to taki, który będzie miał możliwość podłączenia go do internetu. Jak to jednak faktycznie i wygląda z tymi telewizorami? Co powoduje, że przestaje on być tylko zwykłym ekranem, a staje się prawdziwym centrum rozrywki w domu?

Podłączenie do internetu

Internet dziś jest takim medium, które otacza nas dosłownie z każdej strony. Dawno już wyszedł poza zwykły komputer osobisty i szeroko używany jest także w telefonach, a jak się okazuje również i w telewizorach. Choć tu pod nieco inną postacią, ponieważ choć nowoczesny telewizor musi mieć możliwość włączenia przeglądarki internetowej, to jednak nie ma co się oszukiwać, jest to jedynie sztuka dla sztuki, ponieważ prawdziwe możliwości nowoczesnego telewizora tkwią zupełnie gdzie indziej. Telewizor podłączony do internetu to bowiem ogromna ilość różnego rodzaju serwis VOD, które oferują dostęp do tysięcy filmów i seriali, które oczywiście dostępne są jedynie poprzez stałe podłączenie do internetu.

System nowoczesnego telewizora

Żeby jednak wszystkie te internetowe funkcje i aplikacje mogły działać, telewizor musiał zyskać coś, co było do jakieś czasu domeną jedynie komputerów. Chodzi tu mianowicie o system operacyjny. Nie wystarczy już bowiem tylko zwykle, proste oprogramowanie służące do zmiany kanałów. Nowoczesny telewizor musi mieć nie tylko odpowiednio szybki procesor, ale też pamięć wewnętrzną i pamięć RAM, a także system, który to wszystko obsłuży. Dzięki temu na takim telewizorze możliwe jest pobieranie, a także instalowanie licznych aplikacji, w tym również tych, które należą do serwisów VOD. Bez systemu operacyjnego taka czynność byłaby po prostu niemożliwa.

Podsumowanie

Jak zatem widać, nowoczesne telewizory stoją o wiele bliżej komputerów, niż można by przypuszczać. Dzięki licznym funkcjom i zinformatyzowaniu tego urządzenia stał się on prawdziwym multimedialnym centrum domu. Czymś o wiele więcej niż tylko zwykłym ekranem.