Kupno drukarki do domu to tylko kwestia czasu. Możliwość drukowania efektów własnej pracy z ekranu monitora jest nie tylko bardzo wygodna, lecz często po prostu konieczna. Powstaje wtedy pytanie, czy lepiej kupić drukarkę laserową, nieco już starszy model atramentowy, a może wręcz coś zupełnie innego?

Cechy drukarki laserowej i atramentowej

Drukarka laserowa posiada kilka niezaprzeczalnych zalet, które czynią z niej idealne narzędzie do pracy w biurze. Jest niezwykle szybka, oszczędna w przypadku wielu wydruków i bardzo wydajna. Innymi słowy, gdy generuje się naprawdę sporą ilość materiału, taki model będzie świetnym wyborem.

W innym przypadku poleca się jednak drukarki atramentowe. Jeśli nie drukuje się dużo, laserowy model będzie zwyczajnie nieekonomiczny. Jest drogi w zakupie i utrzymaniu, podczas gdy drukarka atramentowa, choć jest wyraźnie wolniejsza, to jednak jest również ekonomiczna w przypadku małych ilości wydruków. A właśnie takie niewielkie ilości spotkać można w przypadku drukowania w domu, gdy jest to raczej okazjonalne.

Epson l386 – nowoczesne rozwiązania

Jeśli rozważa się zakup drukarki, nie można nie wziąć pod uwagę tzw. urządzenia wielofunkcyjnego. Jest to drukarka, najczęściej atramentowa, w której zawarty jest również skaner. Najczęściej całość działa po sieci Wi-Fi, więc nie ma potrzeby podłączania do urządzenia sterty dodatkowych kabli. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest epson l386.

Wiele osób obawia się jednak kupowania urządzeń wielofunkcyjnych z obawy, że ich eksploatacja będzie trudnym zadaniem. Boją się, że nawet tak podstawowe rzeczy, jak tusze, mogą być albo bardzo drogie, albo też trudno dostępne. Nie bardziej mylnego, ponieważ tusz do epsona l386 jest dokładnie ten sam, którego używają zwykłe drukarki od tego producenta i jest on powszechnie dostępy w każdym większym sklepie.