Czasem zdarza się, że członkowie jednej rodziny są rozsiani po różnych zakamarkach Polski i nie bardzo mogą się spotykać podczas rodzinnych uroczystości. Nie oznacza to jednak, że wcale nie okazują sobie sympatii i czułości.

Jak mogą to zrobić?

imieninowe kartki

Na przykład wysłać najbliższemu krewnemu książkę eleganckie perfumy lub po prostu dać mu jakiś gustowny drobiazg z branży biżuteryjnej, lub odzieżowej. Nieco mniej nakładów finansowych wymaga na pewno wysłanie krótkiej wiadomości tekstowej z życzeniami albo kartki na imieniny. Nie mniej i tak jest to miły sposób na okazanie solenizantowi swojego przywiązania i emocjonalnego zaangażowania.

Kartka na imieniny- kto ją jeszcze praktykuje?

Z tej formy składania życzeń korzystają jeszcze:
• seniorzy, gdyż im obsługa telefonu i komputera przysparza dużych trudności.
• osoby na stałe przebywające za granicą, bo chcą dać członkowi rodziny jakiś osobisty prezent, a nie tylko garść liter i esemesowych znaków.
• osoby, które wiedzą, że sprawi ona przyjemność obdarowanemu, bo zbiera on wszystkie nadesłane do niego pocztówki i kartki okazjonalne.

Dlaczego imieniny są obchodzone huczniej niż urodziny?

Powód jest prosty. Tego dnia jest znacznie większe grono świętujących, ponieważ nie jedna osoba nosi dane imię. W związku z tym można po pracy zrobić imprezę imieninową, na którą przyjdą nie tylko najbliżsi, lecz niemal wszyscy współpracownicy i przełożeni. Dzięki temu impreza imieninowa szybko nabierze rumieńców.