Każdy posiadacz i użytkownik drukarki hp prędzej czy później zacznie się zastanawiać nad zakupem nieoryginalnych tuszy. Tradycyjny, łatwo dostępny tusz do drukarki hp jest stosunkowo drogi, co znacznie podnosi cenę eksploatacji drukarki. Czy jednak faktycznie nieoryginalne tusze to dobre wyjście?

Pozorna oszczędność

Tusz, który nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji firmy hp, kosztuje często nawet o połowę mniej, niż ten oryginalny. Cena jest zatem kusząca, biorąc pod uwagę, że różnica ta to często nawet około 50-70 złotych. Jak łatwo się jednak domyślić, cena to nie tylko koszt opakowania, czy też samego tuszu i marża sprzedawcy. Wyższa cena oryginalnego tuszu to przede wszystkim znacznie lepsza jego jakość. Widoczne jest to głównie po tym, na jak długo taki nieoryginalny tusz starcza. Podczas gdy ten oficjalnie sprzedawany może być użytkowany nawet przez kilka miesięcy intensywnego drukowania, to tusz spoza oficjalnej dystrybucji starcza często na zaledwie kilkanaście dni. Oszczędność jest więc znikoma, jeśli co tak krótki czas konieczne jest kupowanie nowego tuszu.

Nieoryginalny tusz do drukarki hp — warto kupować?

Realnie wyższy koszt kupowania takiego nieoryginalnego tuszu to jednak nie wszystko. Używanie tego rodzaju tuszu do drukarki hp, to również dość duże ryzyko uszkodzenia samego sprzętu. Okazuje się bowiem, że tusz w takich modelach często jest bardzo słabej jakości, co doprowadzać może do zapychania się drukarki i konieczności jej serwisowania, co rzecz jasna oznacza brak możliwości drukowania. Korzystając z oryginalnego tuszu, nic podobnego nigdy nie będzie miało miejsca, ponieważ ten tusz zawsze jest najwyższej jakości i pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla urządzenia. Wniosek jest prosty, nie warto korzystać z zamienników, ponieważ jest to po prostu nieopłacalne.