W ostatnich latach bardzo wiele przedsiębiorstw decyduje się na druk katalogów. Katalogi są fantastyczną formą reklamy, dlatego ich działanie jest tak efektywne i skuteczne.

Na co zwrócić uwagę?

druk katalogów

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju drukowanego katalogu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić format danego katalogu, który powinien być w odpowiedni sposób dopasowany do treści mających się w nim znajdować. W ofercie można znaleźć bardzo zróżnicowane wielkości katalogów. Wśród nich wymienia się takie formaty jak A4, A5, A6, a także na przykład 210×210. Oprócz wyboru odpowiedniego formatu należy również zwrócić uwagę na rodzaju papieru, z którego ma być wykonany katalog. Papier może mieć również różne gramatury. Im niższa gramatura, tym tańszy będzie wydruk. Sprawdź https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/katalogi/.

Rodzaj oprawy

Podczas wyboru odpowiedniego katalogu warto również zwrócić uwagę na rodzaj oprawy, jaka będzie się w nim znajdować. W sprzedaży można znaleźć zarówno katalogi szyte, jak i katalogi klejone. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dlatego powinno się dokonać takiego wyboru, który będzie dla nas jak najbardziej korzystny. Katalog szyty przede wszystkim ma bardzo trwałe, a także solidne łączenie stron. Dzięki temu będzie on odpowiednio wytrzymały przez długi czas i nie powinien ulec żadnym uszkodzeniom. Natomiast katalogi klejone są najczęściej bardziej prestiżowymi produktami, ponieważ klejenie może łączyć papier o lepszej gramaturze i innych parametrach. Dlatego powinno się na to zwrócić swoją szczególną uwagę.