Zbliża się koniec roku a z nim drukowanie kalendarzy, zlecane przez wiele firm, w których kalendarz od zawsze był idealnym gadżetem reklamowym i podarunkiem świąteczny dla klientów i kontrahentów. Druk kalendarzy rozpoczyna się pełną parą ale przed tym faktem do drukarni musi trafić zatwierdzony projekt.

Projekt kalendarza

Klient zlecający kalendarz do druku musi się określić, jaki chce rodzaj kalendarza oraz jaki jest jego projekt.

https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/kalendarze/

Wykonanie projektu powinno być zrobione w jak najlepszej rozdzielczości a proponowane zdjęcia do kalendarza powinny mieć jak najlepszą jakość. Materiały wyjściowe będą treścią kalendarza, która nie powinna być rozmazana, nieczytelna czy też nieładna. Wtedy taki kalendarz znacznie traci na wyglądzie i w zasadzie nie ma większego sensu drukowania go.

Drukowanie

Czasami idealny projekt może zaproponować grafik, który współpracuje z daną drukarnią.

Naprawdę fajne kalendarze

Nowoczesne technologie sprawiły, że dzisiaj można stworzyć naprawdę bardzo fajne kalendarze. Dzięki odpowiednim maszynom, druk na nich jest coraz wyraźniejszy i lepszy. Przeznaczony kalendarz do druku drukuje się dzisiaj szybko i łatwo. Osiągnięty efekt jest idealny a druk kalendarzy prosty.

Zamówienia nawet tysięcy kalendarzy realizowane są bardzo szybko i bardzo dobrze. Najbardziej popularnym drukiem stał się druk sublimacyjny. Materiały wykonane przy jego pomocy dają naprawdę niesamowity efekt. Idealnie sprawdza się on przy przetwarzaniu nowoczesnych zdjęć, przez co można tworzyć kalendarze designerskie.