Drukarki atramentowe są bardzo tanie i oferują wysokiej jakości wydruki, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Niestety urządzenia tego typu mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać.
Jakie są minusy drukarek atramentowych?
Największą wadą drukarek atramentowych jest wysoki koszt materiałów eksploatacyjnych. Dla wielu osób olbrzymim minusem może okazać się to, że pojemnik z tuszem wysycha, gdy nie jest często użytkowany. Przy dłuższej przerwie w drukowaniu może okazać się, że drukarka odmówi po prostu posłuszeństwa. Pamiętać należy także i o tym, że wysoka jakość wydruku jest możliwa do osiągnięcia jedynie w przypadku korzystania z papieru niestandardowego. Aby cieszyć się porządnymi wydrukami warto postawić na papier firmowy danej drukarki. Warto wspomnieć także i o tym, że drukarka atramentowa cechuje się także sporą wadliwością poszczególnych części mechanicznych.
Jak obniżyć koszty wydruku?
Jak wspomniano powyżej, użytkowanie profesjonalnych drukarek atramentowych niestety nie zalicza się do najtańszych. Oryginalne tusze sporo kosztują, dlatego też warto skorzystać z innego rozwiązania. Na rynku bez żadnego większego problemu można znaleźć zamienniki oryginalnych tonerów do większości drukarek. Przy niektórych urządzeniach można także samodzielnie spróbować napełnić kartridże. Inwestując w specjalny zestaw do napełniania kartridży można naprawdę sporo zaoszczędzić.
Dla kogo jest drukarka atramentowa?
Porządna drukarka atramentowa dostępna w sklepie Sferis jest najlepszym wyborem dla tych osób, które niewiele drukują. Największą zaletą atramentówek jest przystępna cena i łatwość obsługi. Olbrzymim plusem są także niewielkie wymiary, dzięki czemu można je wcisnąć praktycznie w każdy kąt. Do zalet należy zaliczyć także to, że drukarki działają bardzo cicho i nie generują tak dużo ciepła, jak konkurencyjne drukarki laserowe. Atramentowe drukarki można śmiało wykorzystać do drukowania zdjęć. W tym celu trzeba dokupić specjalny papier fotograficzny.